06 júl
Visszatér a Campus Fesztivál – az Egyetem Tér is megújul
Kelet-Magyarország legnagyobb nyári zenei eseménye idén teljes kapacitással jelentkezik újra, a szervezők ismét százezres látogatószámban bíznak. A Debreceni Egyetem a korábbiaknál nagyobb területen, új helyszínen, a nemzetköziesítést fókuszba állítva mutatkozik be az idei Campus Fesztiválon.
Megjelent a júniusi Egyetemi Élet
Hogyan alakult ki az Egyetemi téri park jelenlegi formája? Miként viselkedhetünk környezetbarát módon egy zenei fesztiválon? Mi az észak-európai országok sikerességének titka? Egyebek mellett ezekre a kérdésekre kaphatunk választ az Egyetemi Élet friss számából.
Új akadémiai doktorok a DE-n
Nyolcvanan, köztük a Debreceni Egyetem (DE) 14 kutatója nyerte el 2021-ben a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora címet. A kiemelkedő tudományos munkásságukat doktori műben összegző és sikeresen megvédő kutatók kedden vehették át a rangos cím megszerzését igazoló oklevelet az MTA Székház Dísztermében rendezett ünnepségen.
A csemegekukorica mint healthy food
A csemegekukorica termésmennyiségének növelése és minőségének javítása a célja a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növénytudományi Intézet, valamint az Általános Orvostudományi Kar Farmakológiai Intézet közös kutatásának. A 2021-ben indult projekt eddigi eredményeiről szakmai workshopon számoltak be a szakemberek.
Bajnokot avattak a Buzánszky Kupában
Véget ért a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa és a Kozma Mihály Futsal Kupa tavaszi versenysorozata. A korábbi években a végső győzelem kapujában rendre elbukó Sinter FC ezúttal megnyerte a Superliga nagydöntőjét.
Bajnokot avattak a Buzánszky Kupában
Hogyan „tanulnak” a gépek?
A gépi tanulást irányító algoritmusok mechatronikai, gépészeti és járműmérnöki területen történő alkalmazásáról tartott előadásokat a Debreceni Egyetem Műszaki Karán Botzheim János, az ELTE-Bosch Mesterséges Intelligencia Tanszék vezetője.
Újra művészeti képzés a BTK-n
Képzési kapcsolataik bővítésére, szakmai gyakorlatok lebonyolítására és különböző kulturális projektek megvalósítására kötött együttműködési megállapodást hétfőn a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara a MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központtal.
ÁJK-diplomával a kézben
Diplomaosztót tartott a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara szombaton az intézmény Díszudvarán. Összesen 224 nappalis és levelezős végzős vette át az ünnepségen az oklevelét.
Diplomaosztó a BTK-n
Alap-, mester- és tanárképzésben, valamint szakirányú továbbképzésben nappali és levelező tagozaton végzett hallgatók vehették át oklevelüket pénteken a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának diplomaosztóján. A Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségén átadták a kar kitüntetéseit is.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.