Új rangsorban a Debreceni Egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a QS foglalkoztatási eredmények alapján összeállított felsőoktatási ranglistájára. A DE a top 500-ban kapott helyet a munkáltatók megítélése, a végzett hallgatók eredményei, valamint vállalati kapcsolatrendszere alapján készített rangsorban.
UNESCO-díjas egyetemi kutató
Az UNESCO MAB Young Scientists Awards díját nyerte el a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Növényvédelmi Intézet adjunktusa. Szanyi Szabolcs évek óta foglalkozik a Beregi-sík vizsgálatával.
Maszkot fel!
Kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése 2021. szeptember 22-étől, szerdától kezdődően a Debreceni Egyetem valamennyi dolgozója és hallgatója részére munkaidőben és a tanítási időben az e tevékenységekre szolgáló helyiségekben, valamint a közlekedő és kiszolgáló helyiségekben.
Kutatásokkal a jobb életminőségért
A gyógyítás és a diagnosztika területén is születtek új eredmények a Debreceni Egyetem és a Pécsi Tudományegyetem most lezárult közös projektjében. A több mint 4 évig tartó kutatássorozat 1,3 milliárd forint európai uniós támogatásból valósult meg.
Kutatók éjszakája 2021
Hat városban csaknem 170 programmal várja az érdeklődőket szeptember 24-én, a Kutatók éjszakáján a Debreceni Egyetem. Idén kiemelt szerepet kap a bölcsészettudomány, hiszen az intézmény is résztvevője a „Debrecen az irodalom városa” pályázatnak.
RUR-rangsor: élen az orvosképzésben
Legjobb hazai orvostudományi képzőhelyként a 228. helyet szerezte meg a Debreceni Egyetem a Round University Ranking orvostudományi rangsorában. Az intézmény több mint száz pozíciót lépett előre az elmúlt két évben a tematikus listán.
Bolyai-ösztöndíjas fiatal kutatóink
A Debreceni Egyetem 14 fiatal kutatója nyerte el a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. Az idei nyertes pályázókat szeptember 16-án Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Székházában rendezett ünnepségen köszöntötték.
Eredményes fehérjekutatások
Új gyógyszereket is fejleszthetnek a Debreceni Egyetem most zárult négyéves kutatásának eredményei alapján. A PHARMPROT kutatóhálózatban mintegy 100 szakember vizsgálta a fehérje-kölcsönhatásokat. A 900 millió forintos projekt eredményeiről eddig 61 nemzetközi közlemény jelent meg.
Egyetemi finomságok a Zamaton
A legújabb gasztrotrendek, a gasztronómia mint a vidékfejlesztés egyik tényezője, valamint a funkcionális élelmiszerek és a közétkeztetés jelentősége – ezek voltak a ZAMAT Fesztivál konferenciájának főbb témái. Az eseményen a DE saját fejlesztésű kolbásza nyerte a legjobb debreceni páros címét.
Orvosdoktorokat avattak
Több mint 200 magyar és külföldi végzős hallgató tette le esküjét, és vette át orvosdoktori diplomáját a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának hétvégi ünnepségein. A kar dékánja hangsúlyozta: a felavatott orvosok az ország egyik legjobb egyetemén szerezték meg tudásukat.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.