iDE nézz!
Útjára indul a Debreceni Egyetem saját gyártású magazinműsora, melyben az intézmény legfontosabb eseményeiről, rendezvényeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat, klipeket. Az első adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
Karácsonyi hangolódás az oDEonban
Idén is közösen mutatják be A Grincs (Ami nincs?) című családi musicalt az oDEon Musical Stúdió és a SzíniTanoda tagjai, valamint az Egyetemi PolgáRock társulata. A darab ezúttal is sok meglepetést tartogat.
Talajszennyezés és a földigiliszták
A szennyezett talajok élőlények általi hatékony és környezetvédelmi szempontból biztonságos tisztítási technológiájának kidolgozását is segíthetik a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Ökológiai Tanszék munkatársai által egy rangos tudományos folyóiratban publikált eredmények.
A növénynemesítés múltja és jövője a DE agrárkarán
Az első magyar növénynemesítési könyv megjelenésének 200. évfordulója alkalmából tartott konferenciát a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar a Magyar Tudományos Akadémiával és a Magyar Növénynemesítők Egyesületével közösen. A tudományos emléknapon Farkas Bertalan űrhajós is részt vett.
Nemzetközi elitben az Informatikai Kar
A Microsoft Learn for Educators Program tagjaként a Debreceni Egyetem Informatikai Kara is részt vett a világcég által szervezett varsói szakmai csúcstalálkozón. Az IK a nemzetközi nagyvállalat egyik kiemelkedő partnereként mutatta be a Microsoft támogatásával elért tudományos és oktatási eredményeit.
Antik titkok olasz nyelven
Bronzi di Riace címmel 1972-ben a calabriai város mellett, a tengerben talált antik görög bronzszobrok történetéről tartott olasz nyelvű előadást szerdán a Debreceni Egyetemen Giacomo Maria Oliva, az olaszországi Museo di Reggio Calabria igazgatóhelyettese.
Díjazott tudományos értekezés
Rangos elismerést kapott a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának adjunktusa. Nagy Nikoletta a Magyar Tudományos Akadémia Az év kiemelkedő szünbiológiai témájú egyetemi doktori (PhD) értekezése díjat vehette át.
Letisztult gondolkodás, látványos eredmények
A Kaizen-stratégia alkotójának életét, valamint a módszertant leíró kötetet mutatták be a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtárban (DEENK). Az eseményen a DE Műszaki Kar szakemberei ismertették a módszertannal kapcsolatos oktatási és vállalati tapasztalataikat.
Új informatikai rendszer segítheti a jobb egészségügyi ellátást
A Debreceni Egyetem Népegészség- és Járványtani Intézetének koordinálásával Magyarországon egyedülálló online térinformatikai szolgáltatást dolgoztak ki a hazai szegregátumokban élők egészségéről és egészségügyi helyzetéről. A rendszer lehetővé teszi, hogy a problémák felmérése, a beavatkozások kidolgozása adatokon, tényeken alapuljon. A kutatók azt remélik, hogy a szolgáltatás hamarosan a gyakorlatban is alkalmazható lesz.
Új stratégia a gyermekkori elhízás megelőzésében
Kiemelkedő jelentőségű eredményt értek el a Debreceni Egyetem kutatói az Ulmi és a Lipcsei Egyetem szakembereivel közös tudományos vizsgálatukban. Az általuk feltárt mechanizmus a gyermekkori elhízás megelőzését és a felnőttkori elhízás kezelését segítheti. A kutatók eredményeiket a világ egyik legrangosabb tudományos folyóiratában, a Nature Metabolism (IF 19.865) című lapban publikálták.

Tisztelt Felhasználó!

A tájékoztatót megismertem.