A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara (TTK) két izgalmas rendezvénnyel készül, hogy közelebb hozza a természettudományokat és a műszaki tudományokat a továbbtanulás előtt álló fiatalokhoz. Január 23-án, csütörtökön a Fórum Bevásárlóközpont alsó szintjén egész napos nyílt napot tartanak, amelyet másnap egy látványos ásványkiállítás követ.
Hírek
Mintegy 180, alapképzésben tanuló hallgató vette át diplomáját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának szombati ünnepségén. Biológusok, biomérnökök, fizikusok, földtudományi kutatók, vegyészek, vegyészmérnökök és villamosmérnökök kapták meg okleveleiket a Főépület Díszudvarán.
Kiemelt szerepet kapnak a hallgatók sportolási szokásának motiválásában a kortársak, a sporttevékenységek pedig képesek fölülírni a társadalmi háttérből fakadó hátrányokat is – derült ki a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet Neveléstudományi Tanszék egyetemi docensének kutatásából. Kovács-Nagy Klára az eredményeket ismertető angol nyelvű tanulmányért elnyerte a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Publikációs Díját.
A porcsérülések és a porckopás hatékonyabb kezelési módszereinek kifejlesztését alapozhatja meg, valamint segítheti a betegek életminőségének javítását a Debreceni Egyetem szakembereinek kutatása. A vizsgálat eredményei úttörő jelentőségűek a porcképződés genetikai szabályozásának megértésében.
A Pannónia Ösztöndíjprogram támogatásával egyhetes terepmunka keretében ismerkednek január 10-15. között a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) oktatói, kutatói és PhD-hallgatói az autentikus, még a hagyományokat őrző macedón télközepi maszkos és alakoskodó szokással, a dzsoloma sajátos történetével. A kutatóút eredményeiről naponta élő közvetítésben számolnak be a résztvevők a közösségi médiában.
A Debreceni Egyetem képzéseit, hallgatói szolgáltatásait, az intézményben elérhető sportolási, kulturális és tudományos lehetőségeket is megismerhetik az EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállítás látogatói. A DE ötven fős delegációja tájékoztatja az egyetem kínálata, valamint a felsőoktatás iránt érdeklődőket Budapesten, a Hungexpo Vásárközpontban megrendezett nagyszabású beiskolázási eseményen.
Az oktatás, valamint a kutatói tevékenységek támogatására molekuláris mikrobiológiai laboratóriumot adtak át a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar, valamint az "Egy Egészség" Intézet vezetői a DE Szolnok Campuson. Az új egység megnyitásával a campuson dolgozó szakemberek számára lehetőség nyílik laboratóriumi kapacitást igénylő kutatások elvégzésére, a hallgatók pedig laboratóriumi tapasztalatot szerezhetnek szakdolgozatuk elkészítése során.
Egyre nagyobb a DE Szolnok Campus népszerűsége, a tavaly felvett hallgatók száma megközelíti a négyszázat, a teljes létszám pedig csaknem eléri az ezret – hangzott el a Szolnok Campuson rendezett DExpón, ahol újra első kézből kaphattak információkat a vármegyében élő fiatalok a Debreceni Egyetem képzési kínálatáról.
Hogyan fordítják le a növények az epigenetika nyelvére a növényi kommunikáció jeleit? A Debreceni Egyetem MÉK Agrár Genomikai és Biotechnológiai Központ kutatói az Európai Tudományos és Technológiai Együttműködés (COST – European Cooperation in Science and Technology) keretében vizsgálták a növények kommunikációs kémiai vagy fizikai eszközeit. Eredményeiket a növénytudomány vezető nemzetközi szaklapjában, a Trends in Plant Science-ben publikálták.
Több újdonsággal, az újlatin nyelvek és kultúrák alapszak spanyol szakirányával, az angol nyelvoktató, a nemzetközi tanulmányok, az infekciókontroll, a zenei menedzser, a klasszikus hangszerművész (zongorakísérő-korrepetitor), valamint a művészeti instruktor mesterszakokkal várja az idei általános felvételi eljárásban a jelentkezőket a Debreceni Egyetem. A leendő elsőéveseknek február közepéig van idejük arra, hogy eldöntsék, hol szeretnék folytatni a tanulmányaikat.