A Debreceni Egyetemről 14-en nyerték el a Magyar Tudományos Akadémia legkiemelkedőbb fiatal kutatóknak járó támogatását, az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat. Az erről szóló oklevelet a Budapesten tartott hagyományos Bolyai-napon vehették át a díjazottak.
Hírek
Mi a közös Taylor Swiftben, a műszaki játszótérben, a kémiai szabadulószobában és a földikutyában? Szeptember 27-én, pénteken a Kutatók Éjszakáján kiderül, ugyanis a Debreceni Egyetem 17. alkalommal is csatlakozott a rendezvénysorozathoz.
A Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány előző évben Kiválósági PhD Ösztöndíjjal elismert hallgatóinak tartott tudományos életvezetéssel kapcsolatos tanácsadást Nagy Péter, a Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület elnöke.
Negyvenhárom, példaértékű tudományos munkát végzett szakembernek adta át a Publikációs Díjat, valamint a Kiválósági PhD Ösztöndíjat az egyetemet fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma és az intézmény vezetése hétfőn. Az elismerésekkel a GTIDEA amellett, hogy életpályamodellt kínál a jövő tudósainak, publikálásra ösztönzi a kutatókat.
A Debreceni Egyetem oktatási főigazgatója, Pósánné Rácz Annamária szeptember 13-ától a Kulturális és Innovációs Minisztérium helyettes államtitkáraként folytatja munkáját. Az oktatási szakember 2014 óta vezeti az egyetem oktatási igazgatóságát, majd főigazgatóságát.
Huszonhárom országból, köztük Tanzániából is érkeztek diákok az őszi szemeszterre a Debreceni Egyetemre. Az intézmény Nemzetközi Irodája és Hallgatói Önkormányzatának Külügyi Bizottsága szerdán köszöntötte őket a hagyományos Welcome Dinner keretében. A külföldi hallgatók a fogadóvacsorán ízelítőt kaptak a magyar gasztronómiából és helyi táncokkal is ismerkedhettek.
A Debreceni Egyetem és a Debreceni Református Kollégium adott otthont szeptember 5-7. között a Reneszánsz-Barokk Kutatócsoport 55. vándorkonferenciájának. A szakmai tanácskozás központi témája Szenci Molnár Albert (1574–1634) író és fordító, zsoltárköltő, bibliakiadó, református lelkész és humanista tudós máig ható munkássága volt, amelyet születésének 450. évfordulója alkalmából idéztek fel a résztvevők.
Több mint 10 500 elsőéves hallgató kezdheti meg felsőfokú tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetemen. Az intézmény vasárnapi ünnepélyes tanévnyitóján Varga-Bajusz Veronika államtitkár kiemelte, hogy a DE a rangsorokban előre lépve már a világ top 2 százalékában van, több mint 130 országból érkező, csaknem 8 ezer külföldi hallgatója pedig kiemelkedő Közép-Kelet-Európában.
Tudományok titkai a Kutatók Éjszakáján A Debreceni Egyetem idén is várja a tudomány és kutatás iránt érdeklődőket szeptember 27-én, a Kutatók Éjszakáján. Az eseményen csaknem 200 programot kínálnak a látogatóknak az intézmény karai és campusai.
Magyarországon először a Debreceni Egyetem Műszaki Karán adták át a KAIZEN™ Award díjakat. Az elismeréssel olyan cégeket jutalmaztak, amelyek a folyamatos fejlesztést előtérbe helyező japán filozófiai elv alapján működnek. A Műszaki Kar Menedzsment és Vállalkozási Tanszékén is tananyag ez a vállalatirányításban hasznos szemlélet.