Öt tudományterület 92 új doktora vehette át oklevelét a Debreceni Egyetem doktor- és díszdoktoravató ünnepségén a Főépület Aulájában. Az eseményen átadták a habilitált doktori, a Professor Emeritus, valamint a Doctor honoris causa címeket is.
Hírek

A digitális térben történő egészségturisztikai oktatásfejlesztés, a HealAll projekt eddigi eredményeiről tanácskoztak a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar disszeminációs konferenciáján, illetve workshopján. Az Innovációs Központban tartott eseményen az e-Twinning innovatív oktatási módszer lehetőségeit is bemutatták.

Bagoly Zsuzsát, a Laboratóriumi Medicina Intézet egyetemi docensét a Fiatal Kutatók Akadémiájának (FKA) tagjává választották. Így a Debreceni Egyetemet már hatan képviselik a hatvanfős szervezetben.

A Debreceni Egyetem célja, hogy az ökológiai gazdálkodás meghatározó tényező legyen az agrárképzésben – jelentette ki Szólláth Tibor, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagja a fenntartható gazdálkodásról szóló konferencián. A DE Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetében tartott tanácskozáson a mezőgazdaság zöldítésével is foglalkoztak a szakemberek.

Véget ért a Csokonai Színház és a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Néprajzi Tanszék közös rendezésében március és június között szervezett, a tánckultúra antropológiai vizsgálatával foglalkozó nemzetközi konferenciasorozata.

A legmodernebb térinformatikai technológiákról és módszerekről, illetve azok felhasználási lehetőségeiről osztják meg tapasztalataikat a szakemberek a Debreceni Egyetemen csütörtökön kezdődött kétnapos tanácskozáson. A 14. Térinformatikai Konferencián több mint nyolcvan előadás hangzik el és tizenöt kiállító cég mutatja be termékeit, szolgáltatásait.

Június elsejétől lehet pályázni a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány Kiválósági PhD-ösztöndíjára, Publikációs Díjára, valamint a GTIDEA Professzora címre. A pályázatok beadási határideje június 20.

Kiemelkedő eredményt ért el a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar egyik hallgatója a lengyel fővárosban a kutatásokat végző orvostanhallgatók nemzetközi kongresszusán. Székely Mihály, aki egy, daganatok leküzdésével foglalkozó debreceni kutatócsoport tagja, megnyerte saját szekcióját.

Az európai növénytermesztés és fajtaminősítés hatékonyságát segítő Horizon 2020-InnoVar projekt legfrissebb tudományos eredményeit mutatták be a kutatók a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Nyíregyházi Kutatóintézetében. A 2019-ben indult programban a Debreceni Egyetem 21 konzorciumi partnerével innovatív vizsgálati módszerek kidolgozásán működik együtt, amelyek a növénytermesztők fajtaválasztását segítik.

Az ökológiai gazdálkodást támogató alapképzést indít a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara – jelentette be Harsányi Endre agrár- és élelmiszertudomány fejlesztéséért felelős ágazatfejlesztési rektorhelyettes szerdán az egyetem Látóképi Növénytermesztési Kísérleti Telepén rendezett konferencián. A képzés a tervek szerint 2024 szeptemberében indul.